Miks valida just minu fotokoolitused?

Airi Leon

Fotokoolitus on tõsine asi, sest see annab teadmised ja oskused, millele tuginedes tuleb tulevasel fotograafil teha endale nimi ning tellijate järjekord ukse taha. Fotokoolitusi on mitmeid, nagu ka koolitajaid. Miks valida nende seast just minu koolitus?

1.     Minuga õppides pole tarvis muretseda, et mõni küsimus jääb vastuseta.

Iga hea fotograaf ei pruugi olla sama hea teadmiste edasiandja. Olen koolitaja tööd teinud enam kui viisteist aastat ning selle aja jooksul uutest kogemustest pidevalt õppinud, kuidas teha oma tööd aina paremini.
Minu jaoks on tähtis, et fotokoolitus pakuks mu õpilastele uusi teadmisi ja oskusi, annaks neile kaasa enesekindluse, et nad saavad pildistamisega hästi hakkama igas olukorras.
Kuna iga õpilane on erinev ning mõnel võtab enesekindluse saavutamine aega, olen alati oma õpilaste jaoks olemas ka peale koolituse lõppu. Minuga õppides pole tarvis muretseda, et mõni küsimus jääb vastuseta. Luban, et vastan sinu küsimustele ja vajadusel leian ka aega, et vaadata uuesti koos üle, mis tekitab sulle raskusi.

2.     Minu fotokoolitus on oma ülesehituselt intensiivkoolitus.

Sinu tähelepanu on suunatud uute oskuste omandamisele. Mitmepäevaste koolitus koolituspäevad vahele jääb piisavalt aega, et saaksid koduste ülesannetega tegeledes jõuda selgusele, millised teadmised vajavad veel täiendamist, millised oskused lihvimist.
Uuesti kohtudes saame tugevused ja nõrkused koos üle vaadata, et teaksid tegeleda nendega teadlikult. Ning kui vaja, olen su jaoks ka edaspidi olemas.
Just nii on kindel, et sa ei viska peale koolitust kaamerat nurka või ei lähe uuesti lihtsama vastupanu teed ehk tagasi automaatseadete kasutamise juurde.

3. Tean, kuidas aidata algajaid fotograafe nii, et nad jõuavad kiiremini oma unistuseni.

Olen tegelenud fotograafiaga üle kahekümne aasta. Enne elukutseliseks fotograafiks saamist olin aastaid tegus hobifotograaf. Olen teinud läbi kõik fotograafi arenguetapid ning kolistatud ka enamuses ämbritest, mis jäävad ühe alustava fotograafi teele. Seega tean, kuidas aidata algajaid fotograafe nii, et nemad ei peaks kolistama mööda samu ämbreid.

4. Oskan õpetada pildistama ka olukorras, kus ümberringi kõik töötab fotograafi vastu.

Et võtta fotograafia võimalustest maksimumi ja hakata kujundama oma käekirja, on väga oluline saada selgeks fotograafia alusteadmised ehk laduda endale tugev vundament. Olen nõus tarkusega, et raske õppustel, kerge lahingus.
Niisiis olen fotograafina teadlikult otsinud endale väljakutseid, leidnud pildistamiseks keerulisi olukordi. Näitek pildistanud väga keerukates valgusoludes kontserte välguta. Lisaks on mu tohutu kiindumus tänavafotograafia žanr. Tänaval pildistan ma ilmast ja kellaajast olenemata alati manuaalrežiimil.
Seega oskan õpetada hästi pildistama ka olukorras, kus ümberringi kõik töötab fotograafi vastu.

5. Olen valmis õpilastega jagama mõtteid, kuidas enda loomingulist käekirja põnevamaks muuta.

Kuigi tehnilised oskused on väga olulised, olen siiski seda meelt, et kõige alus on loomingulisus. Kui olin selgeks saanud fotograafia tehnilise poole, tundsin, et sellest jääb vajaka.
Alustasin teekonda, mida olen tänaseks astunud juba üle kuue aasta, et selgusele jõuda miks mõni pilt köidab inimesi rohkem kui teine. Milles siis peitub hea pildi saladus? Need otsingud on mulle pakkunud palju avastamisrõõmu ning ma pole kade jagama neid saladusi ka oma õpilastega.

Selleks, et saaksid siseneda fotograafia põnevasse maailma, kaasas peale kaamera ka kõik vajalikud teadmised saad sa valida minu koolituse lehelt endale sobiva koolituse. Individuaalse õppe korral saame eelneva konsultatsiooni käigus kaardistada just need puudused, mis takistavad sul saavutada edu fotograafina ja panna paika õppeplaan, mis tagab just sinu vajadustest lähtuva õppe.  

Kui oled töötukassa klient, siis arvatavasti juba tead, et sul on võimalik töötukassa kaudu taotleda koolituskaardiga enda tööalaste oskuste täiendamiseks koolitustel osalemist.

Minu poolt läbiviidavad koolitused on koostöös Kristo Krummiga leitavad Töötukassa koolituste lehelt Kristo Krumm Koolitused OÜ  alt. Ühendasime jõud, kuna tema poolt pakutavat koolitused keskenduvad ettevõtlus- ja turundusteemadele ning fotograafi erialased oskused leiavad töömaailmas just enim rakendust turundusvaldkonnas ja laiemas plaanis kogu ettevõtluses.

VALI ENDALE SOBIV KOOLITUS


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kuidas fotograafia oskused aitavad luua tööalaselt lisandväärtust?

Järgmine

Lapsepõlv
Kas fotograafia on õpitav oskus?

Jaga seda artiklit