
Esmaspäeva õhtuti kell 17:00 kuni 20:00
Kokku 5 päeva
Õpi oma kaamerat tundma ja loo pilte, mis räägivad lugu!
Kas sul on kaamera, aga sa ei oska seda kasutada? Oled proovinud ise õppida, aga tulemused pole need, mida loodad? Ära muretse – sa ei ole ainus.
Minu ‘Fotograafia põhitõed’ koolitus on loodud just sulle, kes tahab teha päriselt häid pilte ja tunda rõõmu pildistamisest – ilma keerulise tehnilise jututa.
"Mu kaamera lihtsalt seisis riiulis…"
„Ostsin kaamera lootuses pildistama hakata, aga kõik need nupud ja seaded ajasid segadusse. Koolitusel sain aru, et tegelikult on asi palju lihtsam, kui keegi seletab samm-sammult. Nüüd oskan ise valida, kuidas pildistan – mitte ei looda, et automaatika õiget asja teeb.“
"Ma ei uskunud, et mina suudan…"
„Kartsin, et fotograafia on liiga keeruline ja tehniline. Arvasin, et mina ei saa seda kunagi selgeks. Aga koolitusel sain kõik selgeks inimkeeles ja praktiliselt. Nüüd on mul enesekindlus ja julgus kaameraga katsetada.“
"Tahtsin lihtsalt paremaid perepilte…"
REGISTREERI KOOLITUSELE„Ma ei unistanud suurtest kunstfotodest – tahtsin lihtsalt ilusamaid pilte oma perest. Nüüd saan aru, kuidas valgus, nurgad ja seaded töötavad. Ja see ei olnudki üldse nii raske, kui ma kartsin.“
Mida sa sellelt koolituselt õpid?
- Saad selgeks rusikareeglid, mis aitavad sul pildistada igas olukorras
Õpid mõistma, kuidas fotograafilised parameetrid – ava, säriaeg ja ISO – toimivad ning kuidas need mõjutavad lõpptulemust. Koolituse lõpuks saad kindluse, et kaamera ei juhi sind, vaid sina juhid kaamerat – ka siis, kui automaatika ei tee koostööd.
- Sa mõistad, millist rolli mängib valgus hea foto sünnis
Õpid märkama, milline valgus töötab pildi kasuks ja milline mitte. Saad teadmised, kuidas saavutada häid tulemusi ka keerulisemates valgusoludes ning kasutada olemasolevat valgust loovalt ja teadlikult.
- Õpid rääkima piltidega lugu ja kujundama oma isiklikku pildikeelt
Hea foto ei ole lihtsalt tehniliselt korrektne teostus – see kannab mõtet. Sa saad teadmised, kuidas kasutada kompositsiooni, kadreeringut ja valgust nii, et sinu pildid oleksid sisukad, isikupärased ja räägiksid lugu. Just nii hakkabki kujunema sinu oma stiil.
- Iga teema kinnistub läbi praktilise harjutuse
Selleks, et õpitu jääks meelde ja muutuks oskuseks, olen sulle igaks teemaks koostanud lihtsad ja selged juhised, mida saad kodus iseseisvalt läbi teha. Iga järgmise tunni alguses vaatame sinu tehtud töö koos üle – nii saan märgata, kus vajad tuge. Kui tunned, et vajad abi, siis saame koos üle vaadata kohad, mis segadust tekitavad.
- Praktikapäeval teeme üheskoos läbi kõik olulised tehnilised ülesanded
Koos tegemise päeval ootavad sind põnevad praktilised ülesanded, kus saad õpitu läbi proovida turvalises ja toetavas keskkonnas. Sa ei pea muretsema, et midagi jääb arusaamatuks – saad kohe küsida ja
TUTVU ÕPPEKAVAGA
REGISTREERI KOOLITUSELE
PILDINÄITED TEEMADEST MIDA KOOLITLUSEL KÄSITLEME
Valgus on lahutamatu osa fotograafiast, sest ilma valguseta ei ole meil pilti. Kuid valgus on lisaks oluline loomingulise aspekti poolest, sest oskus valgust märgates ja kasutada saab luua kõnekaid pilte. Hea viis õppida valgust märkama on esitada endale väljakutse - pildistada nii, et valgus moodustab pildis olulise osa. Ära karda varjude tekkimist, sest varjud annavad vaatajale tunde valguse kohalolekust. Kui võtame ära varjud, ei märka ka vaataja valgust. Oluline on muidugi märgata, et varjud ei satuks valesse kohta, nii et need hakkaksid pilti rikkuma. Inimeste pildistamisel on hea, kui valgus langeb näole, kuid samas on ka tagant (kontravalgus) põnev, sest see tekitab silueti või huvitava kontuuri. Valgus võimaldab ühetaolises keskkonnas luua väga mitmekesiseid pilte.
Juuresolevad pildid on tehtud 2018 aastal Ateenasl. Tänavafotograafia on suurepärane viis, et harjutada reisil olles erinevaid fotograafilisi võtteid.
Minu enda teekond fotograafia põnevasse maailma sai alguse 8-9 aastat tagasi, kus samm-sammult olen osaliselt iseõppijana ja osaliselt koolituste abiga omandanud kõik hädavajaliku, et seda põnevat maailma paremini mõista. Läbi väljakutsete ja ülesannete saab igaüks treenida end osavamaks ja paremaks pildistajaks.
Inimese pildistamine on teema, millega puutub kokku iga fotograaf ja selleks leiab minu algkursuse programmis õpipäeva, mis annab ülevaate portreefotograafiast
Sa saad teada, kuidas valida sobivat keskkonda ja tausta, nii et need toetaksid sinu pildistatavat isikut ning aitaksid saavutada terviklikku ja kunstipärast tulemust. Räägime, kuidas loomulik valgus enda kasuks tööle panna ning seda õigesti märgata ja kasutada – saavutamaks pildid, mis on huvitavad ja mõjuvad.