Toimumisaeg:

(koolitus on 8-päevane)

11. oktoober kuni 29. november kell 17.30 - 20.00

Koolitus toimub 7 kolmapäeval ja 1 neljapäeval (19.10)

11.10; 19.10; 25.10; 1.11; 8.11; 15.11; 22.11; 29.11

Koolituse maht: 56 AT (iseseisevtöö 24 AT)

Koolitaja: Airi Leon

Osalustasu: 260 eur

(Kristo Krumm Koolitused OÜ kaudu registreerimisel lisandub KM)

REGISTREERI KOOLITUSELE

FOTOGRAAFIA KUI LOOMINGULINE VÄLJENDUS

Kas tundub, et vajad väikest tõuget, et taasavastada armastust fotograafia vastu või otsid võimalusi, kuidas enda pildikeelis tuua esile isiklikku loomingulist lähenemist?

Koolitus sobib nii kogemusega kui alles alustavale fotograafile, et avastada kuidas panna enda isiklik visioon ja loovus piltidesse.

Kas oled kunagi mõelnud, et fotograafia on palju enamat kui vaid tehnilised oskused ja pildistamise tehnika? Olen seda meelt, et silmapaistva fotograafi üks saldus on omanäoline pildikeel ja loomingulisus.

Kui oled tundnud, et fotograafia ei too sulle enam seda rõõmu ja vaimustust nagu algusaegadel, siis võib see olla märk loomekriisist. Ära muretse, sest seda tunnet tajub enamus fotograafe, kes fotograafiaga pikemal perioodil tegelenud.

Õnneks on aga selleks ravi, sest loomemaailm on suur ja piiritu. Loomingulisus on oskus, mida saab arendada ning selle protsess võib olla palju põnevam kui tehniliste oskuste arendamine. Fotograafia ajaloo vältel on loodud hämmastavaid visuaalseid lugusid ning olen seda meelt, et selle maailma avastamine avardab sinu nägemust ja võimalusi. Sellesse põnevasse maailma sukeldumine avab meeli ja uksi, mille olemasolust sa võibolla varem ei teadnudki.

Fotoloomingu kursus viib sind põnevale teekonnale, kus avastad enda sisemise loovuse ja süvened fotograafia võimalustesse. Kursuse käigus leiad inspireerivaid ja põnevaid mõtteid, mis aitab sul avastada uusi tahke oma pildimaailmas. Kahe kuu jooksul toimub 8 kohtumist, kus õpid mitte ainult uusi loovtehnikaid, vaid süvened ka loovmõtlemisse ja leiad uusi viise kuidas läbi fotograafia end väljendada.

Kursuse lõpuks ootab sind suur väljakutse: luua lõputööna omaenda loomeprojekt, mis võib avada ukse sinu järgmisele suurele fotograafilisele seiklusele. Milline saab olema sinu projekt, selleni jõuame samm sammult, läbides põnevaid teemasid ja tehes kodutöödena põnevaid fotoväljakutseid.

Ära jäta seda võimalust kasutamata! Tule ja sukeldu koos minuga fotoloomingu maailma, kus iga uus kohtumine on võimalus avastada midagi uut ja põnevat.


KOOLITUSE KAVA

1 päev

Fotograafia ajalugu, tähtsamad murdepunktid ja fotograafid, kes on muutnud fotomaailma.

2 päev

Fotoprojekt ja kuidas see aitab fotograafina kasvada ja areneda. Näiteid laiast maailmast läbi fotograafia ajaloo.

3 päev

Dokumentaalfotograafia - kuidas jutustada piltidega lugusid. Storytelling, mida see tähendab ja kuidas see aitab fotograafi loomingut põnevaks muuta.

4 päev

Portreefotograafia ajalooline ülevaade, põnevad portreefotod läbi aja. Autoportree, kuidas see aitab mõista hea portree saladust. Karakterfoto, portree keskkonnas jt portreefoto alaliigid.

5 päev

Tänavafotograafia kui meetod, mis aitab fotograafil treenida silma ja valmisolekut pildistada ka kõige keerukamates situatsioonides. Kompositsioon kui tänavafotograafia alustala ja abimees jutustada lugusid ja süstematiseerida informatsiooni pildis.

6 päev

Pildianalüüs, mis see on ja kuidas seda teha. Üheskoos teostame kodutööde analüüsi, õpime vaatama pilti kui tervikut, kasutades varasemalt õpitud kompositsiooni reegleid. Lõputööks valitud isikliku fotoprojekti idee tutvustamine.

7 päev

Töö käimasolevate fotoprojektidega. Fotode esitluse erinevad võimalused - raamat, näitus, esitlus. Vaatame mida on laias maailmas tehtud ning valmistame ette enda projekti esitlust.

8 päev

Lõputööde esitlus ja tagasiside.