Toimumisaeg:

2024. a kevadel (märts, aprill)

10 päeva

Teoreetilistes tundides on võimalik ka osaleda veebi teel.

Koolituse kogumaht: 56 AT

Osalustasu: 350 eur

TUTVU ÕPPEKAVAGA

FOTOGRAAFIA ALGKURSUS

Kaamera on sõna otseses mõttes fotograafi käepikendus. Hea fotograaf tunneb oma tehnikat sama hästi nagu oma kümmet sõrme. Sellel koolitusel omandad sa kõik vajalikud teadmised, et olla oma kaamera peremees ning vajadusel võtta välja sellest maksimumi. Koolituse lõppedes tead, milleks on võimeline sinu kaamera ning oskad seda seadistada pildistamise oludele vastavaks.

Oma isiklikust kogemusest tean, et kui oled omandanud fotograafia põhitõed, avaneb sulle täiesti uus maailm. Hakkad mõistma, miks mõned pildid lihtsalt ei õnnestu ning miks mõned hetked jäävad jäädvustamata. See teadmine aitab olla valmis edaspidi, et keerukamaid situatsioone ette näha ja olla selleks valmis, et pildid edaspidi õnnestuks. Õpid aru saama, kuidas kaamera silm maailma tajub ning millised rusikareeglid aitavad sul mõista fotograafia tehnilisi nüansse.

See koolitus annab sulle kõik vajalikud teadmised, et näha maailma fotograafi pilguga. Õpid ära tundma kaunid valguskompositsioonid ja oled valmis need hetked fotodele jäädvustama. 


Miks valida minu oma õpetajaks?

Selleks, et õpitavad teadmised ilusti kinnistuks on õppeprogrammis ettenähtud iseseisev töö etteantud ülesannete sooritamise näol. Kui peaks juhtuma, et mõni ülesanne käib siiski üle jõu, on õpilasel õigus küsida õpetajalt individuaalset konsultatsiooni. Lisaks on programmis ettenähtud 2 praktika päeva, kus õpetaja juhendamisel toimub pildistamise töötuba. Ka koolituse lõppedes on õpilasel võimalus konsulteerida õpetajaga koolituse teemal tekkinud küsimuste osas.  


Koolitusel saad teada!

  • Koolitusel käsitleme mitmeid olulisi teemasid, alustades ISO, ava ja säri selgitusega ning nende rolliga pildistamisel. Saad teada, kuidas need kolm mõõdet omavahel seotud on ning kuidas neid õigesti seadistades saavutada soovitud tulemusi erinevates olukordades. Mis aga väga oluline, sa saad selgeks seadistamise "rusikareegleid", mis aitavad sul kiiretes situatsioonides toime tulla.
  • Ka pildi efektide loomine, näiteks optilised illusioonid ja kaasavedamine, ei jää meie koolitusel käsitlemata. Õpetame, milliseid kaamera seadeid eelistada, kui pildistad portreid, maastikke, üritusi, sporti või muid fotožanre.
  • Samuti saad teadmised erinevatest teravustamise võimalustest ja valguse mõõtmise režiimidest ja seda ikka selleks, et valida just õige vastavalt olukorrale.
  • Õppijana saad ka ülevaate oma isikliku kaamera eripäradest, nuppudest ja võimalustest ning tead, millised neist on kõige olulisemad igas olukorras edukalt hakkama saamiseks.
  • Koolitusel jagame teadmisi ka erinevate objektiivide ja nende parameetrite kohta, et saaksid valida õige objektiivi vastavalt soovitud pildi saamiseks. Lisaks räägime välkudest ja peegelditest ning nende õigest kasutamisest lisa valgusallikana.
  • Arutame ka arvuti, kuvari ja andmekandjate olulisust fotode töötlemisel ning õpid tundma erinevaid pildifaili formaate. Erilist tähelepanu pöörame RAW failile ja selle seadistamisele, kuna see on oluline, et võtta fotograafiast maksimum. Samuti selgitame RAW converteri rolli ja vajalikkust selles protsessis.
  • Koolitusel tutvume ka fotograafia kompositsiooni reeglitega ja õpime nende kasutamist pildi sisu loomisel. Saad teadmised erinevate võtete ja kaadreeringute osas ning kuidas valgus ja koloriit mõjutavad kompositsiooni ja üldist pildi emotsiooni.

Minu eesmärk on avada sulle uks loomingulisse fotograafiasse ja anda teadmised, kuidas muuta head pilti suurepäraseks, pöörates tähelepanu kompositsioonile ja loomingulisele lähenemisele. Lisaks arutame pildi analüüsi tähtsust ja kuidas see aitab sinu enda fotograafia oskusi arendada ning inspiratsiooni leida.

Ootame sind koolitusele, et saaksime koos sukelduda fotograafia maailma ning avastada sellesse põnevasse kunstivormi palju uut ja huvitavat!


Detailsema info leiab õppekavast. 

ÕPPEKAVA

REGISTREERI KOOLITUSELE