TÖÖTUBA
Toimumiskoht: Tallinn (kohtumispaiga täpsustan meiliga)
Aeg: 13.07.2023 kell 18:00 - 20:30
Hind: 45 eur
Töötoa juhendaja: Airi Leon

Osalejal peab olema fotokaamera.

PS! Vihmase ilma korral tagastan raha või siis osalejate nõusolekul viin läbi töötoa siseruumides (Kopli 25-606, Tallinn). Soovi korral on ka võimals vahetada teise töötoa vastu, kallima hinna korral tasub osaleja hinnavahe.

Õues pildistamise hooaeg on käes ja et minu tarkuste jagamine ei jääks üksnes klassiruumi, otsustasin, et sellel suvel kolin enda tundidega õue. Parim viis õppimiseks on ikka läbi praktika ning just töötoad võimaldavad suurepäraselt teoreetilisi teadmisi praktikasse panna.

Mida me töötoa raames teeme?

  • Portree ja valgus. Võib-olla oled märganud, et mitte iga valgus ei anna pildistamisel head tulemust. Hea portree oleneb valguse kasutamise oskustest ning oskusest märgata, kus on hea valgus, mis toetab pildistamist ning kuidas vältida valgust, mis sulle vastu töötab.
  • Portree ja taustad. Katsetame erinevaid keskkondi ja vaatame kuidas luua rahuliku emotsiooniga portreed, mille keskmes inimene. Jagan nippe kuidas pildis luua sügavust ning kuidas panna valgus loominguliselt toimima pildi kompositsiooni osana.
  • Kuidas toetada modelli ja luua õhkkond, mis toetab fotograafi ja portreteeritava vahelist koostööd. Millele tähelepanu pöörata kui suunad modelli, et poosid oleksid pildil loomulikud.

Kuidas see kõik välja näeb?

Registreerides töötuppa jagan ma sulle toimumise asukoha. Sina võtad kaasa fotokaamera ja valmisoleku pildistamisel kaasa lüüa. Kohapeal toimub juhendatud pildistamine modelliga, kus juhendaja jagab näpunäiteid ning vastab küsimustele. Vajadusel suunab osalejaid katsetama erinevaid valguseid ja taustasid. Katsetada saab ka valguse modelleerimist peegeldi ja hajutiga (kui juhtub äge päike olema). Osalejal on õigus kohapeal küsida tagasisidet enda tehtud piltidele.