
Toimumisajad:
(koolitus on 3-päevane)
31. juuli, 3. ja 8. august kell 17.00-20.00
---------
Koolituse maht: 15 AT
Koht: Kopli 25-606, Tallinn
Koolitusel osalemiseks on vajalik manuaalseadetega fotokaamera.
Osalustasu: 120 eur (Töötukassa ja Kristo Krumm Koolitused OÜ kaudu registreerimisel lisandub KM)
Oma isiklikust kogemusest tean, et kui oled omandanud fotograafia põhitõed, avaneb sulle täiesti uus maailm. Hakkad mõistma, miks mõned pildid lihtsalt ei õnnestu ning miks mõned hetked jäävad jäädvustamata. See teadmine aitab olla valmis edaspidi, et keerukamaid situatsioone ette näha ja olla selleks valmis, et pildid edaspidi õnnestuks. Õpid aru saama, kuidas kaamera silm maailma tajub ning millised rusikareeglid aitavad sul mõista fotograafia tehnilisi nüansse.
See koolitus annab sulle kõik vajalikud teadmised, et näha maailma fotograafi pilguga. Õpid ära tundma kaunid valguskompositsioonid ja oled valmis need hetked fotodele jäädvustama.
Õpid tundma erinevaid kaameraseadeid, säriaega, ava, teravustamist ja kui kasutad peegel kaamerat, siis ka valguse mõõtmist kaameraga. Lisaks saad teada, kuidas valida õigeid objektiive ja kasutada erinevaid pildistamistehnikaid.
Koolitus toimub väikeses grupis kus on võimalik küsida küsimusi ning saada individuaalset tagasisidet. Pärast koolitust oled valmis jätkama oma fotograafilist teekonda ning kasutama oma uusi teadmisi praktilistes olukordades.
Registreeru juba täna 3-päevasele fotograafia algtõdede koolitusele ja avasta enda loomingulisust läbi kaamera objektiivi.
1 päev
Isikliku kaamera nupud selgeks ehk mis on erinevate nuppude ülesanne ning millised nupud on teistes olulisemad.
Mis on ISO, ava, säri ja millist mõju avaldavad need pildile.
Valgustasakaal – kuidas saavutada fotodel õige värv ja tonaalsus.
Mis on hallkaart ja milleks on seda vaja.
Räägime erinevatest teravustamise võimalustest ja valguse mõõtmise reziimidest.
Kuidas luua pildi efekte ava ja säri seadetega (optiline illusioon, kaasavedamine jms).
2 päev
Vaatame üle kodutöö, arutame läbi tekkinud küsimused ning vajadusel keskendume veel eelmise tunni teemadele.
Milliseid seadeid kasutada, kui pildistada portreed, maastiku, üritusi, sporti ja muid fotožanre. Rusikareeglid, mis aitavad sul edaspidi kiiremini keskenduda õigete seadete valimisele.
Teeme koos läbi praktilised ülesanded, mis aitavad mõista erinevaid teravustamise võimalusi ja valguse mõõtmise režiime.
Räägime loomuliku valguse kasutamisest ja sellest, kuidas pildistada rasketes valgusoludes kasutamata kaamerapealset välku. Vaatame praktiliste ülesannete kaudu, miks on pildistamisel oluline ISO, ava, säri ja valgustasakaal.
3 päev
Praktiline päev kus teeme läbi erinevaid ülesandeid, mis aitavad eelmistel päevadel õpitu panna igapäevastesse elulistesse situatsioonidesse.
ÕPPEKAVA